5.4.15

כל מה שרציתם לדעת על הדברת טרמיטים


רובכם בוודאי מכירים את הטרמיטים מסרטי הקולנוע שבהם ניתן לראות כיצד תוך שעות ספורות מעלימים הטרמיטים בית עץ שלם. אמנם מדובר ברוב המקרים על הגזמות פרועות, אך מה שרבים לא מודעים לו זה שבארץ ישראל ישנם כשבעה סוגים של טרמיטים, הנפוצים בעיקר בדרום הארץ, באזור מדבר יהודה ובשפלת החוף. כמו כן, המומחים בתחום מדווחים כי בשנים האחרונות נצפה גידול משמעותי ביותר בשכיחות מפגעי הטרמיטים בארץ.
אי לכך, נראה כי ישנו מקום ללמוד מעט על הדברת טרמיטים, כדי להקדים תרופה למכה.

הדברת טרמיטים – מניעה היא הטיפול הטוב ביותר

אחד הבעיות החמורות ביותר הקשורות לנזק שגורמים הטרמיטים היא שברוב המקרים הנזק מתגלה בשלב מאוחר מדי מכיוון שהטרמיטים פועלים מן הפנים אל החוץ. כך לדוגמה, במקרים רבים מספור רהיט או משקוף שנראה שלם לחלוטין מבחוץ, הוא למעשה אכול מבפנים לחלוטין.
לכן ישנה חשיבות עליונה להזמין אנשי מקצוע העוסקים בתחום של הדברת טרמיטים כאקט מניעתי, כדי לוודא שדירתכם או ביתכם לא סובלים ממתקפת טרמיטים שטרם התגלתה.

כיצד מבוצעת הדברת טרמיטים?

נכון לכתיבת שורות אלה קיים מגוון רחב של טכניקות ושיטות המיועדות להדברת טרמיטים. להלן כמה מהן:
  • קידוח והזרקה של חומרי הדברה – אם קיים זיהוי ודאי של טרמיטים, ניתן לקדוח חורים זעירים בנקודות אסטרטגיות ברחבי הדירה ולהחדיר לחורים חומרי הדברה. כמו כן, ניתן לפזר את חומרי ההדברה במשטחי החול שמתחת לריצוף. באופן כזה מחסלים את אוכלוסיית הטרמיטים הקיימת מצד אחד ומונעים חדירה של אוכלוסייה חדשה מצד שני.
  • אידוי או עישון – כאשר מזהים רהיט שמזוהם בטרמיטים, ניתן לאטום אותו ולהעביר אותו תהליך של עישון או אידוי עד לחיסול אוכלוסיית הטרמיטים המקננת בו.
  • פיתיונות – טכניקה מורכבת יותר כוללת הטמנה של פיתיונות בנקודות מסוימות ברחבי הדירה. כאשר הטרמיטים מתרגלים לשנע את הפיתיונות חזרה לקן, מטמינים שוב פיתיונות באותם המקומות רק שהפעם מניחים פיתיונות מורעלים.
  • שימוש בעשן – אם התגלה הקן המרכזי של הטרמיטים, ניתן לעשות שימוש בעשן מיוחד לחיסול אוכלוסיית הקן כולה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה