3.9.14

מה אתם לא יודעים על הדברה ברחובות?

רחובות היא עיר במישור החוף הדרומי המזוהה עם שטחי חקלאות הדרים ומספר גבוה של פרדסים. לאורך השנים נמחקו המאפיינים המקוריים של רחובות לטובת בנייה חדשה, אולם עד היום היא מהווה מוקד משיכה עבור משפחות וצעירים מכל רחבי הארץ. מבחינת תנאי אקלים וגיאוגרפיה מציעה רחובות אקלים לח יחסית וממוזג. אקלים כזה משפיע על בתי הגידול ומעלה את הסיכוי להופעת מזיקים.

המאפיינים של רחובות מחייבים פעולות הדברה נכונות ומדויקות. בנוסף כדאי לעקוב אחר האופן בו הדברה ברחובות משפיעה על הערים השכנות שלה, כגון:
-          נס ציונה בצפון
-          רמלה  בצפון-מזרח
-          המועצה האיזורית גזר במזרח ובדרום-מזרח
-          קריית עקרון בדרום
-          המועצה האיזורית גבעת ברנר בדרום-מערב
-          המועצה האיזורית גן רווה במערב
-          יבנה בצפון-מערב

מעבר לכך, רחובות גובלת עם כפר אהרון וטירת שלום. היא מחולקת למספר איזורים ועל פי הערכות גרים ברחובות כיום מעל 130,000 תושבים.

כיצד מתבצעת הדברה אפקטיבית?

על מנת לבצע הדברה ברחובות יש לעקוב אחר בתי הגידול והשינויים שעברו לאורך ההיסטוריה. האופי הבוטני של ארץ ישראל מצביע על תהליך מרתק, במהלכו קשרים גיאוגרפיים בין הארץ לבין איזורים בעלי צמחייה שונה אפשרו גלי הגירה של צמחים. יחד עם זאת, לאחר שינוי התנאים האקלימיים נעלמו אחדים מהמינים בעוד אחרים הצליחו להסתגל לתנאים החדשים או לחילופין לשרוד בתוך גומחות קטנות.

פרחים ובתי גידול של צמחייה הם מוקד המשיכה העיקרי של מזיקים וחרקים. פעולות הדברה ברחובות צריכות להביא זאת בחשבון ולהתחיל עם זיהוי הבעיה, ולא רק טיפול בתסמינים. כך ניתן להפיק את המרב מהדברה בעיר כמו רחובות או בכל אחת מהערים השכנות. הדברה אפקטיבית מבוצעת גם בבתים פרטיים, גם בסביבות חקלאיות וגם בשטחים ציבוריים פתוחים. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה