16.3.14

יום המים הבינלאומי וריסוס יתושים


ריסוס יתושים

יום המים הבינלאומי חל כל שנה ב 22 למרץ, והוא מצוין בארץ משנת 1993 אשר בה הכריז בעצם האו"ם על תאריך זה כיום המים הבינלאומי. הדגש ביום זה הוא על השימוש הנבון במים מתוקים ברחבי העולם כולו ועל ניהול בר קיימא שלהם. בכל שנה ביום המים הבין - לאומי יש נושא  מסוים אשר שמים עליו את הדגש כמו שיתופיות במים, מים ומזון, טיהור שפכים לניצול חוזר של מים, מים ובריאות, ניצול נבון של מים וכדומה. הדגש הוא על מים מתוקים לשתייה, רחצה ולהכנת מזון.

מאגרי מים

אחת הדרכים לחסוך במים היא על ידי אגירתם במכלים או במאגרי מים פתוחים. את המים אוגרים בעונת החורף
הגשומה על מנת לנצל אותם בעונת הקיץ היבשה. אחת הבעיות המרכזיות בהחזקת מאגרי מים עומדים היא הופעתם של יתושים רבים המהווים סכנה תברואתית. על מנת להתמודד עם הבעיה הזו בצורה שלא תפגע במי השתייה הנאגרים במקומות אלה יש צורך בריסוס היתושים במקומות אלה וממאגרי מים טבעיים. על מנת לעשות זאת יש לטפל בבעיה בצורה מקצועית ולהיעזר בחברות המתמחות בריסוס יתושים באופן מקצועי.


ייבוש מאגרי מים עומדים – ביצות

בנוסף, ריסוס יתושים שנעשית במאגרי מים לצרכיי שתייה נעשות גם פעולות נרחבות לייבוש מאגרי מים שאינם משמשים לצרכיי שתייה ואלה הן ביצות הנקוות בעונת החורף שיש לייבש אותן על מנת שלא יהוו קרקע פורייה להתרבות היתושים העלולים להפיץ את מחלת המלריה.

יום המים הבינלאומי עוסק בנושאים שונים בכל שנה ומשרד החינוך אחראי על העברת התכנים במוסדות החינוך ובמקומות נוספים. יום המים הוא יום בעל משמעות מיוחדת במדינת ישראל שאינה משופעת במקורות מים טבעיים רבים וצו השעה הוא לחסוך בשימוש במים על מנת לספק את כל צרכי המשק באופן שווה לכולם.
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה