19.11.13

האם יש למדביר עבודת הדברת מזיקים בחורף?

אנו רגילים לחשוב על הקיץ, בתור העונה שבה המדבירים חוגגים - בכל מקום קוראים להם כדי שהם יבואו ויעשו עבודות של הדברת מזיקים. אכן, אין ספק שהקיץ והחום מביאים עימם ליציאה של מיני מזיקים שונים - החל מיתושים, דרך נמלים, עובר בדבורים, ואפילו נחשים מסוגים שונים - כולם חוגגים את הקיץ הישראלי, יוצאים מהמחילות, ומגיעים אל הבתים שלנו. לכן, ברור שחודשי הקיץ, שאינם קצרים, מהווים הזדמנות עסקית נהדרת למדבירים. עם זאת, תתפלאו לשמוע שגם בחורף ידיהם של המדבירים עמוסות עבודה. איך זה בעצם קורה, למרות שנראה שרוב המזיקים נעלמים?

העבודה של המדבירים בחורף


       סילוק המזיקים החורפיים - נכון, רוב המזיקים אמנם מופיעים בקיץ, אבל יש אפשרות שאתם תרצו ליצור קשר עם שירות של הדברת מזיקים בחורף, כי יש מזיקים שיוצאים דווקא לקראת החורף. החולדות למשל, הן חיות שנוטות לצאת דווקא בחורף. גם מכרסמים נוספים כמו עכברים יכולים להגיע. כמו כן, יונים יכולות להוות מטרד בקיץ ובחורף כאחד, וכן עוד מזיקים מעופפים. בקיצור - גם לחורף יש את המזיקים המיוחדים שלו.
       מתכוננים לקיץ - מדוע להזמין שירות של הדברת מזיקים, כשאת הבית שלכם כבר תקפו אי אילו מזיקים? חבל שתבלו אפילו עוד שעה אחת איתם. כמו בכל תחום, גם במקרה של הדברת מזיקים, הדבר הכי טוב הוא הטיפול המונע - עוד יותר מהטיפול עצמו. אם מראש אתם תצרו סביבה שתהיה בעייתית למזיקים, הם לא יתקרבו כלל. הצבה של רעלים, ריסוס הבית, הצבת מלכודות, ועוד פעולות רבות בהתאם לסוג המזיק - כל אלו פשוט ייעשו מראש, כמה חודשים או שבועות לפני שיתחיל להיות חם. כך, ברגע האמת בקיץ, המזיקים לא יגיעו, ואתם תחסכו לעצמכם הרבה כאב ראש.
       חרקים שמגיעים בחורף - גם המזיקים שאנו נוטים לחשוב שצצים בעיקר בקיץ, יכולים להפתיע אתכם בחורף. כך למשל, יש זנים מסוימים של נמלים, אשר נוטות לחפש דווקא אזורים חמים יותר, וכך הן יכולות לפתע לצוץ בביתכם. מקרים של מזיקים "קיציים" שצצו בבתים ובמשרדים בחודשי החורף אינם נדירים כמו שמקובל לחשוב, ומדבירים רבים מגלים שבחורף הם מבצעים את אותן העבודות בדיוק.
       עבודה עם מוסדות - לא מעט מדבירים, מבצעים פעולות מונעות מפני מזיקים, בעיקר למוסדות. המוסדות לא פועלים כמעט כשיש מזיק עצמו, כי הם שואפים תמיד למנוע את המצב. לרוב המוסדות, יש תאריכים קבועים להדברה השנתית או הדו-שנתית, ופעמים רבות התאריכים הללו נקבעים לחורף, משום שמראש למדבירים יש יותר זמן פנוי בתקופה זו, להתפנות להדברות הקבועות.

אז מה המסקנה?


כפי שאתם רואים, לא צריך לדאוג למדבירים - הם מוצאים עבודות בתחום של הדברת מזיקים גם בחודשי החורף. יש לזכור בנוסף, שהחורף הישראלי איננו ארוך במיוחד. אפשר לומר שהוא מגיע לשיאו בעיקר בחודשי נובמבר עד פברואר. לפני זה ואחרי זה, החודשים יהיו נעימים עד חמים, כך שמדובר ממילא על טווח קצר מאד, מה גם שבישראל אפילו בשיא החורף, אפשר למצוא כמה ימים חמים, שמהווים הזדמנות למזיקים לצאת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה