7.10.13

החשיבות של הדברה נכונה על ידי מדביר מוסמך

אירועי השבועות האחרונים חידדו את החשיבות של הדברה המתבצעת בצורה נכונה, ועל ידי איש מקצוע בעל ניסיון, הסמכה וכמובן רישיון. כזכור, עוברת אורח הבחינה לאחרונה בסמוך לסניף רשת בתי קפה ברמת החייל בתל אביב בציפורי דרור שוכבים שאינם יכולים לעוף. לאחר בירור מול נציגי הסניף ופרסום פוסט זועם בפייסבוק התקבלה תגובה, אשר אישרה ניסיון הדברה של דרורים המזיקים לכאורה ליושבי המסעדה. יחד עם זאת, המקרה העלה שאלות חשובות לגבי הבדל בין פעולות מדבירים לא חוקיות לבין מדבירים אשר מצליחים להשיג תוצאות אופטימאליות מבלי לפגוע בסביבה.

בראש ובראשונה, יש לציין כי מדביר מקצועי שם דגש על התאמה מדויקת של שיטות ההדברה לסוג המזיקים ולתנאי השטח. מנהלי הסניף המדובר לא טרחו לפנות אל מדבירים מקצועיים המכירים היטב את התחום, ולכן העדיפו לנסות קיצורי דרך. כפי שניתן לראות, קיצורי דרך אלו יצרו נזקים בלתי הפיכים, ואפילו לא הצליחו למנוע את בעיית המזיקים.

כיצד מתמודדים עם ציפורים בצורה חוקית ויעילה?

ציפורים מסוג דרורי הבית אמנם מוכרים כמין מזיק לחקלאות, אך הרעלה המונית שלהם אינה יעילה. רשות הטבע והגנים מתירה ללכוד את הציפורים באמצעות רשתות ערפל או מלכודות מיוחדות. סביר להניח כי הזמנת מדביר מקצועי הייתה מאפשרת לכידה של הציפורים ושחרורם במקום אחר.

חל איסור להשתמש בחומרים רעילים נגד ציפורים ופקחי רשות שמורות הטבע מקפידים על כך. הפרת החוק עשויה לגרור הטלת קנסות כבדים והליכים משפטיים חמורים. כל גורם הנדרש להדביר ציפורים חייב להיות בעל הסמכה מטעם המשרד להגנת הסביבה. בנוסף, עליו לקבל אישור מטעם משטרת ישראל. בצורה כזו מבטיחה רשות הטבע והגנים לכידה הולמת של הציפורים ושמירה על מאזן אקולוגי יציב.

היתרונות של מדביר מקצועי

מדביר מקצועי בעסק או בבית פרטי מבטיח שורה ארוכה של יתרונות אותם כדאי להכיר מבעוד מועד:
  •           ריכוז כל סוגי ההדברה תחת קורת גג אחת
  •          אפשרות לבחור בין שיטות שונות
  •           פיתרון לבעיות תברואתיות וסביבתיות
  •           תוצאות יעילות לטווח הקצר והארוך
  •           ערפול גני אירועים וגינות פרטיות
  •           התמודדות עם כלל סוגי המזיקים לרבות עכברים, חולדות, נחשים, תיקנים ועוד
  •           שימוש בחומרים אשר עומדים בכל התקנים הדרושים
  •           מתן אחריות

 הגעה תוך זמן קצר ומציאת פתרונות יצירתיים עבור בעיות בלתי צפויות

מנהלי מסעדות נדרשים להתמודד על בסיס יומי עם בעיה של מזיקים מסוגים שונים. מצד שני, אין צורך לבצע פעולות אגרסיביות או קיצוניות. התייעצות עם מדביר מקצועי בעל ניסיון והסמכה יכולה לפתור את ההתלבטות במהירות. בשלב הראשון המדביר מגיע אל המסעדה או אל בית הקפה, מזהה את סוג המזיקים איתם הוא צריך להתמודד ובוחר בשיטה המתאימה. לאחר מכן הוא ממליץ על אסטרטגיה, ועוזר למנהלי הסניף להחזיר את המצב לקדמותו.
לסיכום, המקרה האחרון אשר הצליח להרעיש את הרשת לא חייב לחזור על עצמו. אפשר לבצע הדברה נכונה גם בבתי קפה ומסעדות, אך מאוד חשוב לפנות אל אנשי מקצוע מוקדם ולהתייעץ עם מדביר מוסמך.

לסיכום, המקרה האחרון אשר הצליח להרעיש את הרשת לא חייב לחזור על עצמו. אפשר לבצע הדברה נכונה גם בבתי קפה ומסעדות, אך מאוד חשוב לפנות אל אנשי מקצוע מוקדם ולהתייעץ עם מדביר מוסמך. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה