4.8.13

הרחקת נמלים מהבית

כל קיץ מביא איתו דברים טובים ופחות טובים. אבטיחים, ים וחופשות במקומות אקזוטיים הם חלק מהדברים הטובים. חום מעיק, לחות גדולה וחרקים רבים בבית, הם חלק מהדברים הפחות טובים של הקיץ. כדי למנוע מחרקים ומנמלים להגיע לבית, ניתן לנקוט בכמה פעולות שונות, שאת חלקן אתם יכולים לעשות בעצמכם ללא כל עזרה חיצונית.

הדבר הראשון שקופץ לראש כשמדובר בהרחקת נמלים בקיץ הוא שימוש בתרסיסים כימיים, שניתן לרכוש אותם בכל חנות מכולת, או לחלופין, לקרוא לחברת הדברה מקצועית שתרסס את כל הבית נגד כל אותם חרקים העלולים להופיע בימי הקיץ. אבל פתרון זה הוא הפתרון ההרסני יותר והמזיק יותר לסביבה, ולא רק קוטל את החרקים השונים.

הדברת נמלים כימית הרסנית לסביבה

הרחקת נמלים באמצעים כימיים עושה שימוש בתרסיסים שכולנו כבר יודעים, שהם פוגעים באוויר שלנו, ובשכבת האוזון שמגנה עלינו מלמעלה. כל שימוש בכל תרסיס פועל בצורה זו, ומזהם את הסביבה כל פעם קצת. אבל כשמאות מליונים של בני אדם עושים בזה שימוש כל יום, הדבר מצטבר לפגיעה אנושה בסביבה. לכן, מומלץ לחשוב על דרכים אחרות להדברת נמלים וחרקים אחרים בעונת הקיץ.

הרחקת נמלים בדרכים אחרות

כולנו יודעים כי הדברת נמלים באמצעים כימיים, גם היא לא פותרת את הבעיה סופית, ותמיד ימצאו נמלים חדשות שיגיעו ויציקו לנו. מה רוצות הנמלים וכל יתר החרקים? לאכול! על ידי הרחקת מוצרי המזון שלנו מהישג ידם של החרקים נעשה עבודה מצוינת בהרחקתם. להלן מספר פעולות יעילות בהרחקת נמלים בדרכי שלום:

·         שמירה על ניקיון הבית משאריות אוכל מכל סוג שהוא
·         שמירה על ניקיון המטבח ורחיצת כל הכלים בכל ערב לפני השינה
·         הקפדה על אחסון מזון בקופסאות אטומות או במקרר
·         הקפדה על איטום מקומות אחסנה של המזון שלנו

בצורה כזו תרחיקו את המזון שאותו מחפשים החרקים, ותמנעו מהם להגיע לביתכם ולהשריץ את צאצאיהם אצלכם בבית, דבר העלול להגדיל באופן ניכר את המפגע. הדברת נמלים בדרכים אלו מחייבות את תשומת הלב היום יומית שלנו, ולעתים זה קצת מתיש. עם זאת, החלופה של פגיעה בסביבה היא הרבה יותר מסוכנת לבריאות, וחובה להיפטר משיטות הדברה כימיות המסכנות את כולנו.

הרחקת נמלים ומזיקים בשיטות ירוקות

אם כל הפעולות שלכם לא הצליחו להרחיק את הנמלים והחרקים האחרים מביתכם בעונת הקיץ, אל יאוש. ניתן לעשות הדברת חרקים בשיטות ירוקות שאינן מזהמות את האוויר, ואינן פוגעות בסביבה כלל. שיטות אלה עושות שימוש בחומרי הדברה אורגניים וטבעיים בלבד, והן לא פחות יעילות מהשימוש בחומרי ההדברה הכימיים. מדבירים רבים עוברים לשימוש בשיטות הדברה ירוקות, ועל ידי כך מביאים ברכה לשמירה על הסביבה. יש לוודא כי המדביר עושה שימוש, אך ורק בחומרים המורשים על ידי המשרד לאיכות הסביבה, וכי הוא בעל רישיון הדברה בתוקף.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה